Dyktando z języka polskiego w Krzywym Rogu

 

Ogólnoukraińskie Dyktando z Języka Polskiego “Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku”, organizatorem którego jest Fundacja „Wolność i Demokracja” jest dobrą tradycją w życiu członków Związku Polaków Ojczyzna miasta Krzywy Róg.

Pomimo trudności i obostrzeń związanych z COVID-19 udało nam się w tym roku sprawnie przeprowadzić konkurs.

„Do napisania dyktanda przygotowujemy się przez cały rok – przecież to ważne wydarzenie na Ukrainie i chcemy pochwalić się dobrymi wynikami” – powiedziała nauczycielka języka polskiego p. Ludmila Matrosova.

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną, liczba uczestników była ograniczona. W zmaganiach z polską ortografią i interpunkcją uczestniczyło 27 osób.

Mistrzem Polskiej Ortografii został Nikita Fortuna, I Wicemistrzem została Janina Hordienko. Wyróżnieni planują wyjechać na studia do Polski.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.