Dzieci z Kropywnickiego na koloniach “Moje lato z Polską”

Od 5 do 14 lipca 2017 roku grupa nastolatków z Kropywnyckiego – najlepszych uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej Stowarzyszenia Polaków „Polonia” im. Karola Szymanowskiego wyjechała na kolonie  “Moje lato z Polską”. Letni pobyt edukacyjny zrealizowano w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce na Ukrainie” przez Fundację Wolność i Demokracja.

W pensjonacie “Gościniec Tatrzański” w Poroninie stworzono wspaniałe warunki do zamieszkania oraz zajęć i zabaw dzieci. Nie było czasu na nudę: uczestnicy kolonii uczęszczali na zajęcia z języka polskiego i historii Polski, grali w gry integracyjne, odbywali wycieczki w góry, poznali tajemnice skoków narciarskich, uczestniczyli w spływie po Dunajcu, w tradycyjnej góralskiej mszy świętej, w wyjeździe do parku wodnego “Białka”, a także wycieczce do Zakopanego.

Nasza grupa zwyciężyła w zawodach sportowych. Również nasza drużyna świetnie przedstawiła Kropywnycki i Stowarzyszenie “Polonia” podczas prezentacji miast, z których przyjechali uczestnicy kolonii. Podczas wyjazdu dzieci zdobyły nową wiedzę z języka polskiego i historii Polski, zapoznały się z kulturą góralską i nawiązały nowe znajomości. Wszyscy byłyśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wielkie podziękowania należą Fundacji Wolność i Demokracja, która świetnie zorganizowała ten obóz dla dzieci oraz Senatu RP.

Ołena Teterko, Stowarzyszenie Polaków „Polonia” im. Karola Szymanowskiego


Kolonie „Moje Lato z Polską” są jest realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce na Ukrainie” współfinansowanego ze środków Senatu RP w ramach zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.