Dzień Dziecka w Polskiej Szkole przy PMK w Wiesbaden.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

 

Tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Polskiej przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden odbył się 3 czerwca br. na placu sportowym Frauenstein Wiesbaden. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy zapewnili moc przeżyć i atrakcji dla dzieci i rodziców.

Słoneczna pogoda, świetne miejsce, a przede wszystkim organizacja na najwyższym poziomie zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę.

Nasze panie, które już nie pierwszy raz malowały uśmiechnięte buzie najmłodszych, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przeobrażały maluchy w kotki, motyle i księżniczki.

Niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się również kącik artystyczny, prowadzony przez panią Krystynę Sobczyk oraz panią Małgorzatę Modrzewską. Pod kierunkiem pań powstawały wycinanki, obrazki oraz kolorowe ozdoby. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, który przeprowadzili przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieżowego, wręczając wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Oczywiście nie zabrakło również przysmaków dla naszych najmłodszych – wyśmienicie smakowały serwowane kiełbaski z grilla, lody, ciasta oraz wata cukrowa.

Zabawy i konkurencje sportowe przeprowadzone przez nauczycielki z naszej szkoły: panią Krystynę Maciejuk, panią Barbarę Pieknioczkę oraz panią Agnieszkę Rzepkę sprawiły dzieciom dużo radości i dały mnóstwo satysfakcji ze zdobywania słodkich nagród.

Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwał ksiądz proboszcz dr Adam Prorok – przewodniczący Stowarzyszenia Pro Cultura Christiana i dyrektor szkoły oraz zawsze pomocny ksiądz wikariusz Damian Widera. Na serdeczne podziękowania zasługują przedstawiciele Rady Klasowej Rodziców – a w szczególności państwo Monika i Paweł Szabat, którzy już po raz kolejny dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci z naszej szkoły i z całej parafii.

Wszyscy zgodnie przyznali, że widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci sprawił im ogromną radość.

Całe przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

mgr Barbara Pieknioczka,  nauczyciel szkoły

Szkoła prowadzona od września 2009 r. przez  Parafialne Stowarzyszenie Chrześcijańskiego Centrum  „Pro Cultura Christiana” e.V. w Wiesbaden

 

Szkoła jest partnerem Fundacji biorącym udział w projekcie “Pod znakiem Białego Orła. Wspomaganie i rozwijanie szkolnictwa polskiego w Niemczech” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.