Ekonomiczna gra edukacyjna i wystawa „”Wielcy Polacy dla Polski i Świata” w  Polskiej Społecznej Organizacji im. Adama Mickiewicza w Nowogrodzie-Wołyńskim.

 

Ekonomiczna gra edukacyjna i towarzysząca jej wystawa „”Wielcy Polacy dla Polski i Świata”  została przedstawiona w   Polskiej Społecznej Organizacji im. Adama Mickiewicza w Nowogrodzie-Wołyńskim.

Uczniowie zapoznali się z postaciami przedsiębiorców, a jednocześnie znanymi postaciami historycznymi, dowiedzieli się o ich wielkich osiągnięciach, zobaczyli również, że nie wszystko szło tak gładko, jak planowali.

Uczniowie, którzy zostali przedsiębiorcami XIX wieku – prezentowali swoje pomysły, zachęcali inwestorów i przekonywali w różny sposób do inwestowania właśnie w ich przedsięwzięcie. Uczniowie, którzy wcielili się w rolę inwestorów  uświadomili sobie, że po latach ich inwestycje na giełdzie zwiększyły się znacznie, a niektóre inwestycje nie powiodły się, więc dużo stracili. Emocje wirowały prawdziwe. Podsumowując uczestnicy wnioskowali, że warto dobrze i uważnie zapoznać się z informacją, a dopiero potem inwestować.

 

Projekt “Wielcy Polacy dla Polski i Świata. Wystawa i ekonomiczna gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży na Ukrainie”

jest realizowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonia i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.