Ekspedycja Polska w Tarnopolu

W Szkole Języka Polskiego przy Polskim Centrum Kultury i Edukacji im. prof. Mieczysława Krąpca w Tarnopolu ruszyła szkoła letnia pt. «Ekspedycja Polska».

W inauguracji półkolonii, która odbyła się 7 sierpnia, wziął udział Konsul Piotr Matusiak z Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Dyplomata dostarczył z warszawskiego biura Fundacji Wolność i Demokracja do Tarnopola WiD-boxy z materiałami edukacyjnymi niezbędnymi do prowadzenia letniej szkoły. Piotr Matusiak życzył jej uczestnikom skutecznej nauki i zabawy, a prezes Polskiego Centrum Kultury i Edukacji im. prof. Mieczysława Krąpca w Tarnopolu Piotr Fryz w imieniu członków organizacji podziękował konsulowi za pomoc.

Przed tarnopolskimi uczniami 10 dni nauki, zabawy i wirtualnej podróży po Polsce, a wszystko to dzięki projektowi «Ekspedycja Polska. Szkoły letnie i edukacja online» realizowanemu przez Fundację Wolność i Demokracja i finansowanemu ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

 

 

Oksana MŁYNKO
Fot. Lilia KILBICKA