Festyn Rodzinny – PolskaÉire Festival 2018

Festiwal Polska Éire powstał, aby celebrować polsko-irlandzką przyjaźń i pokazać różnorodność jaką Polacy wnoszą w życie Irlandii. W tym roku po raz pierwszy, w wydarzenie organizowane przez Ambasadę RP w Dublinie, włączyła Polska Szkoła Bez Granic.

Szkoła zorganizowała festyn rodzinny, na który uczniowie zaprosili swoich irlandzkich przyjaciół. Wśród licznych atrakcji były mecze piłkarskie, zumba, dmuchane zamki, konkurencje sportowe, stoiska zainteresowań dla dzieci, oraz kawiarenka z domowymi wypiekami. Fotobudka zachęcała do nietuzinkowych zdjęć, a kącik z polskim legendami zapraszał do zabawy z zadaniami.

Dużą atrakcją były stanowiska dla dzieci- ogromną popularnością cieszyła się strefa artysty, eksperymentów, malowania twarzy i przedszkolaka. Zabawy sportowe prowadziła pani Anna Lejman, działo się dużo – od konkurencji rodzinnych w papierowym tunelu, do wyścigu z kapustą po zabawy z balonami, oraz inne „szalone” atrakcje. Wszyscy zawodnicy nagradzani byli medalami i pucharami. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty domowe, dzieci mogły umoczyć ręce w nienewtonowskiej cieczy i stworzyć bryłki, kulki z ciekłej substancji. Natomiast zamki dmuchane wyzwalały w dzieciach radość skakania, ruchu w powietrzu i akrobacji w niezwykłym wydaniu. Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda, ale także znakomite humory i goście, którzy włączali się do prowadzanych zabaw i konkursów.

Szczególne słowa podziękowania należą się całej kadrze pedagogicznej, która znakomicie wywiązała się ze swoich zadań. Z kolei rodzicom należą się słodkie podziękowania za wiele wspaniałych i smacznych ciast, które „na bogato” zaopatrzyły naszą szkolną kawiarenkę.

Projekt był zrealizowany przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja i współfinansowany przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Dziękujemy również Ambasadzie RP w Dublinie za współfinansowanie szkolnego festynu.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z całej relacji z festynu na stronie szkoły