Gotowanie na Ekranie warsztaty w Polskiej Szkole im. Edmunda Strzeleckiego

 

W dniu 18 września w naszej szkole polonijnej   odbyły się długo wyczekiwane zajęcia kulinarne. Uczniowie Polskiej Szkoły Im. Edmunda Strzeleckiego, pod kierunkiem swoich nauczycieli i zarazem bacznym okiem swoim rodziców, przygotowywali różne znane potrawy kuchni polskiej.  Zajęcia te były wspaniałą okazją nie tylko do nauki języka polskiego, ale także do wymiany zdań na temat różnych ciekawych smaków i dań kuchni polskiej. Było ciekawie, zabawnie i nade wszystko smacznie, nawet jeśli zajęcia były prowadzone w trybie online. Na wspólnym stole królowały pierogi, gołąbki, serniki, naleśniki z domowym serem i oczywiście warzywna sałatka.

Dziękujemy naszym drogim uczniom za wytrwałą naukę języka polskiego, ich pasję i zamiłowanie do polskiej kuchni, a także rodzicom i nauczycielom za pomoc w rozwijaniu zainteresowań tym wszystkim, czemu na imię Polska.

The Edmund Strzelecki Melbourne Polish School, Australia jest wspierana przez Fundację Wolność  i Demokracja w ramach projektu Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej w Australii.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.