Gry i zabawy w Polskiej Szkole Sobotniej

Polska Szkoła Sobotnia w Kijowie działa przy Związku Polaków na Ukrainie. W tym roku szkolnym zapisało się do niej 150 uczniów. Cztery nauczycielki prowadzą zajęcia z języka polskiego z elementami literatury, tradycji i kultury Polski oraz z historii Polski.

Oprócz regularnych lekcji dla uczniów odbywają się rozmaite spotkania tematyczne, np. „Wielkanoc – robienie palemek”, „Mikołajki – robienie wieńca adwentowego” oraz zajęcia w klubie gier edukacyjnych.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego szkoła mogła zakupić wiele pomocy dydaktycznych w postaci gier wspomagających naukę. Są one niezwykle pomocne przy poznawaniu nowych słów i wyrażeń, wzbogacają język uczniów i w zabawowej formie zachęcają do zgłębiania wiedzy; mogą też być wykorzystywane w pedagogice przygody.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania szkół społecznych na Ukrainie” realizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja, dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.