Infografiki poświęcone uchwaleniu i obronie Konstytucji 3 maja.

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja  przekazujemy  państwu infografiki poświęcone uchwaleniu i obronie Konstytucji 3 maja.

Zachęcamy do lektury serii 4 infografik, które przedstawiają kulisy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Każda z infografik skupia się na wybranym zagadnieniu, kolejno: korzystnej sytuacji międzynarodowej, jaka zaistniała dla Rzeczpospolitej pod koniec lat 80 XVIII wieku; pracom i uczestnikom Sejmu Wielkiego; postanowieniom Konstytucji i intrygom Targowiczan oraz dziejom wojny 1792 roku.

Infografiki w prosty, czytelny i ciekawy sposób przybliżają najważniejsze fakty oraz mniej oczywiste ciekawostki. Plansze wypełnione są grafikami, porównaniami, wykresami, mapami i ikonkami, które powinny ułatwić powiązanie problemów i zapamiętanie wydarzeń.

Przede wszystkim powinny zachęcić do samodzielnego odkrywania przeszłości, w tym związków rodzinnych miejscowości i lokalnych bohaterów z wydarzeniami schyłku I Rzeczpospolitej.

Infografiki powstały w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „DLA NIEPODLEGŁOŚCI – kontynuacja”. Działanie  “Uroczyste obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w 40 placówkach oświatowych na całym świecie”.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

pobierz infografiki  w  wersji do wydruku  w formie roll-upów 80 cm x 200 cm

rollup1

rollup2

rollup3

rollup4