Inter-Wirtu-Quiz

10 pytań poświęconych obchodom 100-lecia niepodległości Polski autorstwa młodych liderów z Krzywego Rogu. Sprawdź, czy znasz historię Polski.

Quiz był udostępniony na kanale YouTube od 1 września do 11 listopada 2018 roku. Dostęp do niego mieli ludzie z całego świata.

Warunki były proste. Trzeba było mieć: 10 minut wolnego czasu, szybki Internet i wiedzę pozwalającą odpowiedzieć na 10 pytań. Pytania wraz z opcjonalnymi odpowiedziami były wyświetlane na ekranie. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na jedno pytanie internauta otrzymywał następne, a po błędniej miał możliwość spróbować jeszcze raz.

Oto przykładowe pytania.

Pierwszy złoty medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich zdobyła Halina Konopacka w 1928 roku w Amsterdamie. W której dyscyplinie sportowej?

– Rzut dyskiem

– Rzut młotem

Śmierć Józefa Piłsudskiego wstrząsnęła Polską w 1935 roku. W chwili śmierci był formalnie:

– Naczelnikiem Państwa

– Ministrem spraw wojskowych

Kampania wrześniowa 1939 roku, pierwszy akord II wojny światowej, zaczęła się prawdopodobnie od bombardowania:

– Wielunia

– Bełchatowa.

W quizie wzięło udział ponad 300 osób. 70 proc. uczestników odpowiedziało na pytania za pierwszym razem.

Mamy nadzieję, że ci, którzy uczestniczyli w naszym Inter-Wirtu-Quizie dowiedzieli się czegoś ciekawego i nowego. Wszystkiego najlepszego z okazji Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Miniprojekt został zrealizowany w ramach  projektu pt. „Ja – Lider. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.
Projekt „Ja – LIDER. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez MEN RP w ramach konkursu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz i innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”.