INTER-WIRTU-QUIZ

10 pytań poświęconych  obchodom  100-lecia Niepodległości Polski. Sprawdź, czy znasz  historię Polski.

 „INTER-WIRTU-QUIZ” poświęcony  obchodom 100-lecia Niepodległości Polski młodych liderów z  Krzywego Rogu

Drużyną  młodych i aktywnych ludzi miasta Krzywy Róg. Zaproponowaliśmy do uwagi Państwa QUIZ, który pomoże Państwu sprawdzić wiedzę z historii Polski.

Ten quiz był udostępniony na platformie internetowej YOUTUBE od 1 września do 11 listopada b.r. Ludzie z całego świata mieli dostęp do quizu.

Warunki były proste: udzielić odpowiedzi na 10 pytań, mieć 10 minut wolnego czasu i szybki internet. Na ekranie Państwo mogli zobaczyć pytanie i do niego opcje odpowiedzi. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi Państwo otrzymali drugie pytanie, a po błędniej mieli możliwość spróbować jeszcze raz.

Podajemy Państwu przykłady pytań.

Pierwszy złoty medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich zdobyła Halina Konopacka w 1928 roku w Amsterdamie. W której dyscyplinie sportowej?

-Rzut dyskiem

-Rzut młotem

 

Śmierć Józefa Piłsudskiego wstrząsnęła Polską w 1935 roku. W chwili śmierci był formalnie:

-Naczelnikiem Państwa

-Ministrem spraw wojskowych

 

Kampania wrześniowa 1939 roku, pierwszy akord II wojny światowej, zaczęła się prawdopodobnie od bombardowania:

-Wielunia

-Bełchatowa

A tak wyglądał nasz INTER-WIRTU-QUIZ.

W quizie wzięło udział ponad 300 osób, a wyniki były zdecydowanie pozytywne – 70% uczestników odpowiedziało na pytania za pierwszym razem. Nasze gratulacje.

Mamy nadzieję, że Państwo, którzy uczestniczyli w naszym INTER-WIRTU-QUIZie dowiedzieli się czegoś ciekawego i nowego. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ. Wszystkiego najlepszego z okazji Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Mini-projekt został zrealizowany w ramach  projektu pt. „Ja – LIDER. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Fundacja Wolność i Demokracja.

Projekt „Ja – LIDER. Obóz edukacyjny dla młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP w ramach konkursu „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz i innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”