Wieczór wigilijny z zespołem Kwiat na Kamieniu

Nadeszły święta, Bóg na świat przyszedł,
Zbawienia łaski dał nam obficie…
Miłość Mu do nas zstąpić kazała,
Więc się raduje dziś ziemia cała..

I razem z ziemią cieszymy się i My, dzieci z zespołu Kwiat na Kamieniu. Czekamy na ten magiczny czas, aby znów spotkać się w gronie naszych przyjaciół, podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i, oczywiście, zaprezentować jasełka,. aby przypomnieć wszystkim ludziom, w jaki sposób Syn Boży przyszedł na ziemię i dlaczego.
Wieczór wigilijny był niesamowity. Duża polska rodzina w składzie: Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. J. Rollego, Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Jana Pawła II, ks. bp Jan Niemiec, księża obu parafii, Polacy z Kamieńca Podolskiego zebrała się, aby spędzić czas zgodnie z polską tradycją obchodów świąt Bożego Narodzenia.
Życzenia zebranym złożył ks. prooszcz. Krzysztof Kicka TChr, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Było gorąco od uśmiechów dzieci, wspaniałych gości i śpiewania kolęd. Mnóstwo złożonych życzeń, tysiące świątecznych lampek, szczere i uśmiechnięte oczy gości – to wszystko stworzyło magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.

Bóg zszedł na ziemię,
By uratować Adama plemię…
I przyszedł na świat w dziecka postaci,
Aby nas zbawić; – dla nas – swych braci…

http://https://www.youtube.com/watch?v=0QVUjO6cHAg#action=share

za http://kwiatnakamieniu.org/aktualnosci/

Spotkanie oraz paczki zostały przygotowane w ramach projektu „Polonia Semper Salutaris”, współfinansowanego przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.