Jak co roku Święty Mikołaj nie zapomniał odwiedzić Szkoły Polskiej w Kowlu

Jak co roku Święty Mikołaj nie zapomniał odwiedzić Szkoły Polskiej w Kowlu. Najpierw rozdawał prezenty uczniom szkoły, a potem członkom TKP w Kowlu. Wśród prezentów były słodycze i przybory szkolne ??

Najpierw dzieci słuchały opowieści o historii tego wyczekiwanego przez nich dnia i o postaci biskupa oraz odpowiadały na pytania dotyczące św. Mikołaja. Każdy uczeń recytował wiersz lub śpiewał piosenkę. Nikt nie pozostał w tym dniu bez prezentu i słodkości ❤️
? W zorganizowaniu mikołajek pomogli Swietłana Wawrysz, Walentyna Krawczyk, Irena Herka oraz Anatol Herka. Święty Mikołaj po rozdaniu prezentów ruszył do innych dzieci z czerwonym workiem pełnym prezentów. Znowu jechał saniami, ale tym razem na kołach ?
ℹ️ Mikołajki odbyły się w ramach projektu „Biało – czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowanego przez Fundację „Wolność i Demokracja”.
Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Towarzystwo Kultury Polskiej bardzo dziękuje Konsulatowi Rzeczpospolitej Polskiej w Łucku za ufundowanie paczek dla młodszych uczniów szkoły Polskiej w Kowlu.