Jasełka w Centrum Kultury Polskiej w Iwano-Frankowsku

Podtrzymanie tradycji świątecznych, utrwalenie tekstów kolęd oraz odtworzenie świątecznej atmosfery było między innymi celem pokazu jasełek, który obył się 15 stycznia 2017 w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku.

Młodzi aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie, z piękną scenografią, wspaniałymi strojami i efektami świetlnymi. Przedstawiając historię narodzenia Jezusa, młodzież zaprezentowała także wiersze i kolędy przywołujące nastrój świąt.
– Cieszę się, że udział w jasełkach wzięła głównie młodzież i że ich już prawie dorosły wiek nie stanowił przeszkody w tym, aby się przebrać czy umalować twarz, a najważniejsze, że chcieli w tym wydarzeniu uczestniczyć – powiedział konsul Rafał Kocot, który był gościem honorowym wydarzenia. – Widać, że wokół Centrum gromadzą się ludzie odważni, zdeterminowani i chętni pomagać, wspierać i pracować dla innych, a to miejsce przepełnia radość z bycia razem. Życzę wszystkim wolontariuszom i odwiedzającym Centrum zdrowia, spełnienia marzeń, sukcesów i aby atmosfera wspólnoty rodzinnej była zawsze w tym miejscu odczuwalna.
Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności, która licznie zgromadziła się w sali, dziękując gromkimi oklaskami za wspaniały wieczór i magiczną atmosferę.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie oraz Fundacji Wolność i Demokracja, w ramach programu „Biało-czerwone ABC” realizowanego ze środków MSZ.

Więcej na stronie Centrum http://ckpide.eu/pl/aktualnosci/wydarzenia/1363-a-wczora-z-wieczora-jaselka-w-ckpide