Kolędy w Zdołbunowie

Uczniowie Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Zdołbunowie przygotowali program świąteczny, który przedstawili w kościele, w domu opieki dla seniorów i na scenie w centrum miasta.

Członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Zdołbunowskiej, którego prezesem jest Zofia Michalewicz, oraz uczniowie działającej przy nim Szkoły Sobotnio-Niedzielnej z okazji Bożego Narodzenia przygotowują świąteczny program. Co roku prezentują go w innej formie: koncertu, spektaklu czy festiwalu kolęd.
W tym roku scenariusz opracowała absolwentka szkoły Diana Matwijczuk. W programie znalazły się kolędy w języku ukraińskim i polskim, świąteczne życzenia i jasełka. Publiczności zaprezentowali go: 18-osobowy zespół aktorski, mały kolędnik Jan Weranowski  i bandurzystka Waleria Biełowa, trio w składzie Paweł Pszenyczny, Anastazja Zakabłuk i Diana Matwijczuk, która jedną kolędę zaśpiewała solo. Akompaniament muzyczny zapewnił Walerij Stelmaszczuk.
14 stycznia dla starszych i młodszych artystów z TKP Ziemi Zdołbunowskiej był wypełniony występami. Najpierw po mszy świętej i błogosławieństwie ks. Andrzeja Ścisłowicza w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła zaprezentowali się przed parafianami. Następnie gościli w Zdołbunowskim Domu Opieki Dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych, gdzie złożyli świąteczne życzenia pracownikom tej instytucji i ich podopiecznym. Potem wystąpili na koncercie bożonarodzeniowym „Oj raduj się, ziemio! Kolęda idzie” na placu Bohaterów Majdanu.

Olga Jakubcz, Monitor Wołyński