Kolejna polska szkoła na Ukrainie

0904_maslowa-5_thumb_medium550_W Uładówce w obwodzie winnickim na Ukrainie powstała filia winnickiej Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkoły im. Grocholskich finansowanej przez naszą Fundację.

9 kwietnia pani Tatiana Masłowa, polonistka z Uładówki, która w miejscowej szkole prowadzi zajęcia z języka polskiego dla 28 uczniów oraz pan Jerzy Wójcicki, prezes Stowarzyszenia „Kresowiacy”, przy którym działa Szkoła, podpisali porozumienie o współpracy. Na mocy porozumienia Stowarzyszenie udostępnia uczniom w Uładówce podręczniki oraz materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego, a uładowscy uczniowie zobowiązują się brać aktywny udział we wszystkich inicjatywach winnickiego Stowarzyszenia „Kresowiacy” – olimpiadach, koncertach, akcjach sprzątania polskich nekropolii i in.

Pani Tatiana Masłowa w obecności winnickich uczniów Szkoły im. Grocholskich oraz polonistki, Ireny Torbus otrzymała pierwszy zestaw podręczników do nauki języka polskiego, w tym – najnowszą książkę „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz ty!”, wydaną przez fundację „Wolność i Demokracja”.

“Słowo Polskie”

Przeczytaj artykuł

0904_maslowa-2_thumb_medium550_0904_maslowa-3_thumb_medium550_0904_maslowa-6_thumb_medium311_

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą

godlo_z podpisem