Koniec roku w szkole języka polskiego w Stryju

„Zakończył się rok szkolny w naszym Centrum. Był to trudny rok, pełen nowych wyzwań, nowych przeżyć osobistych, społecznych, szkolnych. Życie wojenne zmieniło nas, zmieniło nasze serca, umysły, podejście do życia codziennego, ale udało się przetrwać ten trudny rok, wytrwaliśmy w nauce, życiu codziennym. […] dziękujemy naszym uczniom za pragnienie zdobywania wiedzy i uczenie się języka i kultury polskiej, dziękujemy nauczycielom KOC-u za wielki trud w przekazaniu wiedzy” – napisało Centrum Kulturalno-Oświatowego im. K. Makuszyńskiego w Stryju na swoim profilu na Facebooku.

W szkole założonej przez Centrum nauczanie języka polskiego odbywa się według własnego autorskiego programu edukacyjnego, pięcioletniego. Zajęcia prowadzone są przez pięciu nauczycieli od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 20.00, stacjonarnie, a w przypadku alarmów bombowych – online.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania szkół społecznych na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.