MedMobility Poland – wsparcie dla medyków z Ukrainy

Jesteś medykiem z Ukrainy, przebywasz obecnie w Polsce i chcesz pracować w polskiej służbie zdrowia?

Fundacja Wolność i Demokracja we współpracy z Fundacją MAPA Obywatelska rozpoczęła niekomercyjny projekt MedMobility Poland, którego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji o możliwości znalezienia pracy w polskiej służbie zdrowia dla lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych  z Ukrainy. Jest to kontynuacja projektu z 2021 roku, który zakładał pomoc medykom spoza UE. Pomogliśmy już wielu medykom z Ukrainy.

Obecnie ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę wielu ukraińskich medyków znajduje się w Polsce i poszukuje pracy. Polska służba zdrowia została postawiona przed poważnym wyzwaniem, którym jest zajęcie się ponad dwoma milionami ukraińskojęzycznych pacjentów.

Swoimi działaniami pragniemy pomóc medykom z Ukrainy, którzy obecnie znajdują się w Polsce oraz polskim placówkom medycznym , które poszukują pracowników.

Ukraińscy medycy z  MedMobility Poland mogą liczyć na:

 

Chcesz dowiedzieć się więcej i skorzystać z bezpłatnej pomocy?

Odwiedź stronę: https://medmobilitypoland.com

Dostępna jest w dwóch wersjach językowych: PL, UA.

W razie pytań napisz do nas: [email protected]

Albo zadzwoń na infolinię (języki PL i UA) czynną w godzinach 9:00-17:00 (poniedziałek- piątek)

tel.: (+48) 22 427 65 60

 

Zamieszczone na stronie oferty pracy pochodzą bezpośrednio od polskich instytucji medycznych. Informacje dotyczące procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na wykonywanie zawodu i wjazdu do Polski są sprawdzone i wiarygodne, dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

MedMobility Poland jest finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz objęty honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.