Międzynarodowy Dzień Dziecka i zakończenie roku szkolnego w Polskim kulturalno-oświatowym stowarzyszeniu „Rodzina”

1 czerwca  świętowano Międzynarodowy Dzień Dziecka i zakończenie roku szkolnego w  Polskim kulturalno-oświatowym stowarzyszeniu „Rodzina” w Browarach na Ukrainie.

Chociaż było chłodno i  wiał wcale nieletni wiatr, u nas była gorąca atmosfera.

Po pierwsze gościnności udzieliła nam Kulturalno-Innowacyjna Platforma “Tieplica”, w której panuje dzięki gospodarzom ciepła i przytulna atmosfera. Po drugie program wydarzenia był ciekawy i różnorodny.

Nasz Teatrzyk Polski “Otwarte drzwi” przedstawił nam premierę nowego spektaklu, krótkiej komedii pt “Koronawirus”. Zasłużyli na brawa, a Masza Nowak w roli udającą chorą i Andriej Sidorienko w roli Koronawirusa byli gwiazdami spektaklu. Oczywiście wszyscy aktorzy pod kierownictwem reżysera Katarzyny Titowej kreatywne odegrali swoje role.    Teatrzyk Polski “Otwarte drzwi” jest wspierany przez Fundacje Wolność i Demokracja w ramach projektu “Wielka Polska rodzina – rośniemy w siłę”.

 Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Następnie podzieliliśmy dzieci na grupy. Pani Luba zachęciła nawet tych, którzy nie lubią malować. “Malujemy pozytywnпe emocje”, a czym? Okazuje się, że nie pędzelkiem, ale rurkami do picia soku. W innych grupach dzieci robiły z panią Ulianą urocze spinki do włosów, bransoletki. Waria, Wiktoria i Sasza zapraszały na aqua makijaż.

A kto wszystkiego spróbował, to na niego czekały gry, zagadki, łamańce językowe od Maszy, Kati i pani Grażyny.

A co było potem? Potem dzieci wybierali sobie ulubioną pizzę, soki, słodycze. Ale na tym się nie skończyło, bo pani Olena Tańczyniec, dyrektor platformy ugościła dzieci jeszcze lodami. A pani Helena na pożegnanie rozdała wszystkim kolorowe baloniki.

Było wesoło, ciekawie, smacznie! Życzymy dzieciom zdrowych, wesołych i pogodnych wakacji!

Pomagali nam rodzice dzieci, nasi wolontariusze: Masza, Zosia, Waria Wika, Sasza, Masza, Igor, Sergiusz. Wszystkim, kto się przyczynił do tego, żeby święto udało się, dziękujemy!

Szczególnie chcemy podziękować naszej pani prezes, Helenie Nowak, organizatorce, która jak zawsze włożyła dużo czasu, energii i serca!

Polskie kulturalno-oświatowe stowarzyszenie „Rodzina” w Browarach na Ukrainie jest wspierane przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie”

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.