Młodzi Polacy z Ukrainy wypoczywają i uczą się w Tatrach!

Bogaty program zajęć integracyjnych, sportowych i kulturalno-historycznych zapewnił 50 młodych Polaków wypoczywających w Poroninie niezapomniane wakacje i chwile odpoczynku od szkoły i trudów życia na uchodźstwie. Nasi podopieczni odwiedzili kultowe Krupówki, Termy Chochołowskie czy Wiktorówki. Nie zabrakło również wyjścia w góry – do Doliny Kościeliskiej, Doliny Białej Wody i na Rusinową Polanę. Na zakończenie turnusu odbył się pokaz talentów.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego, przebywających aktualnie w Polsce z powodu ucieczki przed wojną. Zapewnia uczestnikom wytchnienie od traumatycznych doznań związanych z wojną, zapewnić im atrakcyjne i ciekawe wakacje, wesprzeć w nauce języka polskiego oraz zapoznać z kulturą i historią Polski.

Projekt  „Ekspedycja Polska – edukacyjne wyjazdy letnie” jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą w 2022 roku oraz  realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.