Narodowe Czytanie 2020 – w sobotę czytamy “Balladynę”

W sobotę w południe w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka zainauguruje 9. odsłonę akcji Narodowego Czytania. W tym roku lekturą jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Transmisję z wydarzenia będą mogli Państwo śledzić na stronie prezydent.pl i w naszych mediach społecznościowych.

Do Czytania Narodowego dołącza się też Polonia i Polacy na całym świecie, Fundacja Wolność i Demokracja wspiera realizację wydarzenia, którego patronem jest Para Prezydencka wśród 25 podmiotów polonijnych w Austaralii, na Ukrainie, Holandii, Hiszpanii, Słowenii, we Włoszech.

Większość organizacji planuje przeprowadzić akcję na świeżym powietrzu, a Polskie Kulturalno- Oświatowe Stowarzyszenie “Rodzina” w m. Browary będzie realizować Narodowe Czytanie w Krzemieńcu  na Ukrainie w Muzeum Słowackiego.

Więc już w sobotę chwytamy “Balladynę” w dłonie i wspólnie z Polakami z całego świata oraz Parą Prezydencką, czytamy dzieło Juliusza Słowackiego.

 

Tekst utworu >>

Narodowe Czytanie jest realizowane w ramach projektu “Wielka Polska Rodzina – kontynuacja”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.