Nauka w czasie kwarantanny. Relacje z Szkoły Kultury i Języka Polskiego przy stowarzyszeniu “Apolonia” w Termoli we Włoszech

Pragniemy wszyscy zdrowia dla rodziny, najbliższych i nas samych.
Pomimo globalnej tragedii, smutku i niepokoju, ludzie stali się bardziej wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka, poczuli potrzebę jednoczenia się z drugim człowiekiem.
Nasza Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy stowarzyszeniu “Apolonia” w Termoli (Włochy), nie zawiesiła działalności.
Włochy przeżywają wyjątkowo epidemię.
Dzieci i młodzież nie uczęszczają do szkoły już od 4 marca, wszyscy siedzą w domach, jest ciężko. To już prawie miesiąc. Nikomu nie jest łatwo.
Uczniowie wykazują chęć spotykania się na lekcjach on-line. Praktycznie codziennie chciałyby spotykać się na platformie, pośmiać się, zobaczyć kolegę, pomachać.
Korzystamy z platformy Hangout, jest dostępna bezpłatnie. Niestety, może uczestniczyć jednorazowo tylko 5 połączeń. W związku z tym łączymy się często, na przemian, podzieliliśmy się na grupy.
Wspólnie czytamy, oglądamy filmy, rozwiązujemy zadania. Kilkoro z dzieci, niestety nie ma sprzętu komputerowego.
Poruszam na zajęciach tylko i wyłącznie miłe, pozytywne i optymistyczne tematy. Naszą rolą, oprócz przekazywania wiedzy, nauki języka jest podtrzymywanie na duchu, wspieranie i optymistyczne oczekiwań.
Jestem przekonana, że sytuacja, w której obecnie się znaleźliśmy, szybko, niespodziewanie minie tak samo jak się pojawiła.

Autor:

Dagmara Sobolewska
Pani Dagmara podzieliła się z nami też jedną z opracowanych lekcji  więc zapraszamy do lektury myślę że też Państwu się przyda lekcję można pobrać klikając na poniższy link
Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy stowarzyszeniu “Apolonia” w Termoli (Włochy) jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach realizowanych projektów.