Nauka podczas kwarantanny w Sobotniej Szkole Nauczania Języka Polskiego w Berdyczowie

Pandemia koronawirusa zmieniła życie całej planety. Nasze plany zostały pokrzyżowane. Lecz życie trwa nadal i młode pokolenie powinno się uczyć nie tracąc czasu. Sobotnia Szkoła Nauczania Języka Polskiego  w Berdyczowie też przestała pracować wskutek wprowadzonej kwarantanny. Ale jej nauczyciele są otwarci na współpracę z uczniami. Dzięki nowoczesnym technologiom można uczyć języka polskiego  oraz innych przedmiotów na odległość. Uczniowie dostają zadania i opracowują je w domu. Nauczyciele udzielają konsultacji przez skype czy inne możliwe środki komunikacji. Spodziewamy się, że po kwarantannie nasze dzieci nie będą miały dużych zaległości w nauce.

Sobotnia Szkoła Nauczania Języka Polskiego  w Berdyczowie jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu  Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie.

Projekt Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii I Polakom za granicą.