Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Monachium- Neuperlach

W sobotę 12 października 2019 r. w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. bł. bpa Michała Kozala, hucznie świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Swoje święto mieli nie tylko pedagodzy ale przede wszystkim  był to wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów szkoły. Dumni pierwszoklasiści, zostali bowiem oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Po uroczystej Mszy św., odprawionej przez ojca Tadeusza Trojana, w intencji uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w sali parafialnej odbyła się akademia, podczas której wychowawczyni klasy pierwszej pani mgr Anna Przybyło dokonała pasowania swoich wychowanków na uczniów.

Do tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się od dawna. Przed tym ważnym wydarzeniem uczniowie musieli wykazać się umiejętnością śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wszystkich obecnych na tej uroczystości. Mali artyści otrzymali od wróżki symbole pilnych uczniów czyli słońce, pracowitą pszczółkę i serce.

Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. W tym roku ślubowali również rodzice uczniów, którzy obiecali zawsze wspierać w nauce swoje dziecko. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe przypinki z logo szkoły oraz upominki.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło również w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili trud, zaangażowanie i troskę z jaką nauczyciele dbają o dobro swoich podopiecznych.

Na koniec uroczystości głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy w pięknym przemówieniu złożyli życzenia wszystkim nauczycielom. Tego dnia bowiem, również pedagodzy, mieli okazję wyjść na scenę i odebrać wzruszające podziękowania oraz życzenia od uczniów i Rady Rodziców. Po wręczeniu kwiatów był czas na pamiątkowe zdjęcie, po którym rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach realizacji projektu „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech – kontynuacja.”

Autor: Magda Kułaga