PALMY WIELKANOCNE W POLSKIEJ NUCIE

 

27 marca w NKSP “Polska Nuta” połączyliśmy warsztaty z robienia Palm Wielkanocnych z interesującym wykładem, który poprowadziła nasza nauczycielka pani Małgorzata Migoń.

Dlatego teraz wiemy, jaka jest symbolika palm, dlaczego palma to palma, wiemy również, że palmy mogą być małe ale też duże, muszą być wykonane z naturalnych materiałów i najlepiej bez wykorzystania drutu albo nici.

A najważniejsze to to, że Palmy różnią się w zależności od regionu i państwa. A skoro są palmy wileńskie, kurpiowskie, podhalańskie i góralskie, to z ogromną dumą przedstawiamy PALMY ODESKIE. Są wyjątkowe, kolorowe i niepowtarzalne!

“Polska Nuta” serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom i dorosłym, za pomoc naszym młodszym uczestnikom, za ciepłą rodzinną atmosferę i świetny humor, który nam dopisywał na warsztatach.

Pozdrawiamy ze zdjęć i wirtualnie prezentujemy każdemu nasze odeskie palmy )))

Za wsparcie święta dziękujemy Fundacji Wolność i Demokracja!
NKSP “Polska Nuta”  z Odessy jest wspierana przez Fundację Wolność  i Demokracja w ramach projektu  „Biało-Czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie”.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.