Uczniowie Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu zapraszają do akcji „Czytanie na WIR-owym ekranie”

Pamiętacie o naszej akcji „Czytanie na WIR-owym ekranie”? Koniecznie bądźcie z nami również w tę sobotę (3.04.). Uczniowie Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu przeczytają wielkanocne opowiadanie „Pisanki”.
Kim jesteśmy?
Polska Macierz Szkolna w Hamburgu
Zajęcia z języka polskiego z elementami historii i geografii Polski, prowadzone przez panią Agnieszkę Beresińską w Hamburgu-Neugraben, odbywają się w trzech grupach wiekowych: dla dzieci w wieku przedszkolnym, pierwszoklasistów i uczniów od drugiej klasy wzwyż. Do szkoły uczęszcza około 40 uczniów. Cały czas aktywnie działamy biorąc udział w konkursach dla dzieci polonijnych, promując kulturę polską podczas wydarzeń kulturalnych w Hamburgu, organizując wydarzenia dla naszych uczniów t.j. bal karnawałowy czy “Mikołajki”. W naszej szkole dzieci mogą rozwijać swoją pasję taneczną uczestnicząc w zajęciach grupy tanecznej i ucząc się m.in. polskich tańców narodowych.
Co czytamy?
Opowiadanie “Pisanki” Renaty Piątkowskiej, które mamy nadzieję, wprowadzi Was w nastrój świąteczny. Wszystkie dzieci malują pisanki, ale czy wiedzą, dlaczego malują właśnie jajka?
Zapraszamy