Piękna oprawa Narodowego Czytania w Chmielnickim

8 września 2019 w Klubie Polskiej Książki działającym w Chmielnickiej Obwodowej Bibliotece dla dzieci im. Tarasa Szewczenki odbyło się Narodowe Czytanie „Katarynki” Bolesława Prusa.

Członkowie Chmielnickiego Miejskiego ZPU, tak samo, jak i tysiące innych Polaków na całym świecie, dołączyli się do  tej akcji, wspólnie czytając nowele polskie, a szczególnie utwór Bolesława Prusa „Katarynka”.
Impreza rozpoczęła się od recytacji wierszy Marii Konopnickiej oraz występu zespołu „Płoskirowskie dzwoneczki” który wykonał wiązankę piosenek patriotycznych. Po występie rozpoczęło się wspólne czytanie „Katarynki”. Chętnych do czytania nie brakowało. We wspólnym czytaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice młodzieży szkolnej.

Lekturę upiększyła ciekawa i oryginalna dekoracja przygotowana przez dzieci sobotnio –niedzielnej szkółki działającej przy Chmielnickim Miejskim ZPU.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i miłość do polskiej literatury.  Szczególnie podziękowania dla pani Swietłany Czubaj za organizację czytania oraz dla pani Walentyny szefowej biblioteki za gościnę.

Irena Letawina, 10 września 2019 r.