Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie ma już 10 lat

Jubileusz 10-lecia istnienia Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie obchodziła 20 maja. Placówka położona w dzielnicy Ealing, nazywanej „Małą Polską”, edukuje dzieci i młodzież od 4 do 17 roku życia.

„Nauka języka polskiego jako nauka języka drugiego rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Śpiewamy, słuchamy, uczymy się na pamięć, piszemy, rysujemy, bawimy się, rozmawiamy i przede wszystkim przekazujemy sobie polskość. A wszystko czynimy na różne sposoby, aby po polsku, w naszej szkolnej rodzinnej atmosferze dowiedzieć się i przekonać, że Polska nam w sercach gra” – czytamy na profilu szkoły na Fb.

W programie uroczystości jubileuszowych znalazły się Koncert Pieśni Patriotycznych i Pieśni o Polsce, festyn rodzinny oraz wydarzenia 7. edycji Dni Dziedzictwa Polskiego (Polish Heritage Days).

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej Wielkiej Brytanii: w Szkocji i Londynie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: ,,Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”.