Polska Platforma Medialna – ŚWIAT

“Polska Platforma Medialna – ŚWIAT” to komponent wspierający media polskie za granicą.  Celem projektu jest podniesienie jakości i umożliwienie łatwiejszego dostępu do mediów w języku polskim osobom polskiego pochodzenia w krajach ich zamieszkania. Projekt umożliwia rozwój tych mediów, poprawę jakości i atrakcyjności, a także poszerzenie grona ich odbiorców. Dodatkowym aspektem jest integracja środowisk polonijnych wokół polskich mediów, wzmacnianie tożsamości narodowej Polaków mieszkających za granicą, a także zapewnienie systematycznego dostępu do informacji i materiałów prezentujących polski punkt i bieżący dostęp do polskiej kultury narodowej.

“Polska Platforma Medialna – ŚWIAT” obejmuje wsparciem media Polonii w Niemczech, Kanadzie, Australii i Turcji.

AUSTRALIA 🇦🇺

Polska sekcja Radia 2000FM – Radio sydnejskiej Polonii. Audycje nadawane są w soboty, w godzinach od 11.30 do 13.00, na częstotliwości 98,5 FM, oraz dostępne on-line na stronie http://pl2000fm.blogspot.com.au/.

www.researchinstitute.org.au – portal internetowy Australijskiego Instytutu Badań Międzynarodowych (Inc) (Australian International Research Institute Incorporated) – organizacja społeczna, zarejestrowana w 1991 roku propagująca informacje na temat Polski na terenie Australii.

KANADA 🇨🇦

Radio Polonia Montreal – polskojęzyczna audycja radiowa w wieloetnicznej stacji CFMB – 1280 AM w Montrealu. Audycje są emitowane w każdą niedzielę w godzinach: 18:00 – 20:00 i on-line pod adresem: www.cfmb.ca

TURCJA 🇹🇷

www.poloniaistanbul.com – portal internetowy Stowarzyszenia Polonii w Stambule (İstanbul’da Polonyalılar Derneği). Stowarzyszenie skupia Polonię zamieszkałą na terenie Turcji zwłaszcza w Stambule, zarejestrowane od 30 czerwca 2016 roku, dzięki mobilizacji kręgów polonijnych i wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami w 2018 roku

 

Donor :
Senat RP
Kategoria :

Pokrewne tematy