Remont siedziby Towarzystwa Kultury Polskiej w Mościskach

Fundacja Wolność i Demokracja  realizuje zadanie publiczne „Remont siedziby Towarzystwa Kultury Polskiej w Mościskach” finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Projekt polega na przeprowadzeniu kapitalnego remontu siedziby Towarzystwa Kultury Polskiej w Mościskach – obiektu będącego własnością organizacji. Jest to obiekt dobrze zlokalizowany, mający potencjał, może stać się miejscem integrującym środowisko polskiej mniejszości narodowej w Mościskach.

Projekt inwestycyjny zakłada remont części pomieszczeń siedziby Towarzystwa Kultury Polskiej w Mościskach: wykończenie lokalu oraz opracowanie dokumentacji technicznej na przyłącze elektryczne, dokumentację techniczną związaną lokalem.

Miasto Mościska – są ważnym miejscem na Ukrainie pod kątem istnienia i funkcjonowania organizacji polskich. Jest to bardzo prężne środowisko działające na rzecz rozwoju i promocji języka polskiego, kultury polskiej i tradycji. W Mościskach funkcjonuje szkoła z polskim językiem nauczania, parafia rzymsko-katolicka jako jedna z nielicznych nadal funkcjonuje wyłączne w języku polskim.

Lokal – Dom Polski w Mościskach po przeprowadzonym kapitalnym remoncie będzie wizytówką środowiska polskiego w okolicy a także wizytówką Polski.

Całkowita wartość projektu: 117 000,00  zł

Zadanie publiczne finansowane ze środków MSZ  w ramach konkursu:

 

,,WSPÓŁPRACA Z POLONIĄ I POLAKAMI ZA GRANICĄ 2021 – INFRASTRUKTURA POLONIJNA”

 

 

Donor :
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
Kategoria :

Pokrewne tematy

Skip to content