Przedstawienie jasełkowe i opłatek parafialny na Neuperlachu, PMK w Niemczech

 

Każdego roku w styczniu nauczyciele, uczniowie oraz rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala wspólnie przygotowują Jasełka: budują szopkę, ćwiczą kolędy i pastorałki, aby kolejny raz opowiedzieć historię narodzin Syna Bożego oraz by wspólnie cieszyć się tą Maleńką Miłością, która w ludzkiej postaci przyszła na ziemię, by przynieść nam ogromną siłę.

Jasełka są już wpisane na zawsze w tradycję naszej szkoły i zawsze są jednym z najpiękniejszych wydarzeń w całym roku szkolnym. W tym roku Jasełka odbyły się 20 stycznia, w niedzielę w sali parafialnej przy kościele św. Moniki i jak co roku były częścią spotkania opłatkowego organizowanego przez polską parafię. Wzięło w nich udział 34 uczniów naszej szkoły, począwszy od klasy pierwszej po uczniów klasy ósmej.

I znowu wspólnie z Maryją i Józefem wędrowaliśmy do Betlejem, by przy ubogiej stajence wspólnie z aniołkami, pastuszkami, Świętą Rodziną oraz dziećmi wspólnie kolędować i radować się z narodzin Syna Bożego. Uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali i zatańczyli Małemu śląski taniec „Trojak”. Uczennica klasy ósmej, Melisa, zachwyciła gości przepięknie śpiewając pastorałkę „Maleńka Miłość”.

Pełen zaangażowania, profesjonalizmu i radości występ naszych małych aktorów będziemy jeszcze długo pamiętać i wspominać…Nauczyciele naszej szkoły zatroszczyli się w tym roku o scenariusz Jasełek, przygotowanie dzieci, stroje oraz oprawę muzyczną. Nie można nie docenić pięknej dekoracji, stworzonej przy świetnej współpracy nauczycieli i rodziców uczniów naszej szkoły.

Po zakończeniu przedstawienia jasełkowego proboszcz, o. dr Stanisław Pławecki pobłogosławił przygotowane opłatki i wspólnie z Radą Parafialną, gospodarzem spotkania, złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia. W serdecznej, rodzinnej atmosferze zgromadzeni goście przełamali się opłatkiem. Był czas na dzielenie się radością, rozmowy, a także kosztowanie dań i słodkości przygotowanych przez gospodarzy spotkania.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach realizacji projektu „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej  w Niemczech – kontynuacja.” współfinansowanego przez SENAT RP w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą  za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.