Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w Szkole Przedmiotów Ojczystych im. bł bpa Michała Kozala w Monachium-Neuperlach

 

14 września 2019 roku nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 powitali z uśmiechem na twarzy uczniowie Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Bł. Bpa Michała Kozala w Monachium-Neuperlach. Na inauguracyjnej Mszy świętej, którą celebrował o. Rafał Nowak CSsR, oprócz uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców , obecna była również pani konsul Alicja Szreder-Soroka. W krótkim wystąpieniu życzyła wszystkim niesłabnącego zapału do pracy i sukcesów w nauce i pracy.

Po udzielonym błogosławieństwie na nadchodzący rok szkolny, dzieci wraz z nauczycielami udali się do klas na pierwsze lekcje. Tego samego dnia zajęcia rozpoczęły również przedszkolaki.

Wszyscy uczniowie chętnie opowiadali o cudownym czasie minionych wakacji, ciesząc się jednocześnie na nadchodzące wspólne chwile z przyjaciółmi ze szkolnej ławki.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach realizacji projektu „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej  w Niemczech – kontynuacja.” współfinansowanego przez SENAT RP w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.