Scenariusze 42 lekcji powstałe w ramach projektu „Nauczyciel Plus 2022”

Szanowni Państwo,

w ramach dzielenia się doświadczeniem i wiedzą  przekazujemy do wykorzystania 42 scenariusze lekcji wraz z materiałami wspomagającymi, które z pewnością pomogą urozmaicić i uatrakcyjnić wasze zajęcia z uczniami w szkołach polonijnych.

Scenariusze lekcji znajdują się  na Platformadobrychpraktyk.wid.org.pl

Zamieszczone poniżej scenariusze lekcji zostały zgromadzone przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach realizacji projektu „Nauczyciel PLUS”  – są to prace konkursantów aplikujących o Nagrodę Dla Doświadczonego Nauczyciela.

Nagroda dla Doświadczonego Nauczyciela. Program wspierania kadry pedagogicznej szkól polonijnych skierowany do nauczycieli doświadczonych realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja w celu wspierania rozwoju polskojęzycznego szkolnictwa stacjonarnego i społecznego na Wschodzie.

Nagroda dla Doświadczonego Nauczyciela jest realizowana w ramach projektu „Nauczyciel PLUS”. Program wspierania kadry pedagogicznej szkól polonijnych”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022