Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami John Paul II Music Theatre (Sydney, Australia)

W czasie swojego pobytu w Sydney Prezydent Andrzej Duda spotkał się także z naszymi partnerami projektowymi z  John Paul II Music Theatre, w tym z Panią Bogumiłą Filip, dyrektor artystyczną.

Bogumiła Filip z parą prezydencką

John Paul II Music Theatre w Sydney został powołany w 2002 roku przez Bogumiłę Filip przy współpracy Krzysztofa Małka (pianisty).  Zespół występuję z koncertami chopinowskimi oraz programami muzyczno-teatralnymi.

Członkowie zespołu chętnie biorą udział w przedsięwzięciach charytatywnych, np. w koncercie  „VIII Dzień Papieski”, skąd dochód został przeznaczony na ciężko chore dzieci, czy w koncercie poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Prezydent z szalikiem od Teatru Muzycznego im. Jana Pawła II, Australia i od Klubu Gazety Polskiej w Sydney.

W ramach projektu Ostoja, John Paul II Music Theatre  realizuje serię koncertów chopinowskich pt. „Kolory i cienie Fryderyka Chopina – koncerty w Sydney, Brisbane, Perth, Adelaide, Melbourne, Canberra”.

Zdjęcia: Bogumiła Filip

 

John Paul II Music Theatre w Sydney jest partnerem projektu Fundacji “Ostoja. Wzmacnianie polskiej tożsamości w Australii. Projekt: Kolory i cienie Fryderyka Chopina – koncerty chopinowskie w Sydney, Brisbane, Perth, Adelaide, Melbourne, Canberra”, współfinansowanego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami.