Spotkanie wigilijne i wizyta Mikołaja w polskiej szkole pod Neapolem

16 grudnia, jak co roku, w Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria pod Neapolem odbyło się spotkanie wigilijne. Tradycją stało się już wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, wspólny polski posiłek oraz jasełka przygotowane przez dzieci i nauczycieli.

W tym roku w szkole gościła konsul Justyna Kałuża z Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie oraz liczne rodziny polsko-włoskie i nie tylko.

Wszyscy obecni otrzymali w podarunku od organizatorów ręcznie przygotowane i udekorowane pierniki, a najmłodsi od niespodziewanie przybyłego Mikołaja słodkie paczki.

Podczas spotkania odbyło się zakończenie projektu Dzień Dwujęzyczności. Każde dziecko otrzymało z rąk pani konsul dyplom Superbohatera Dwujęzyczności oraz słodycze.

Działanie realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na świecie”. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu: ,,Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023”.