Strzelczyska

Nazwa podmiotu nauczania

Zespół Edukacyjny z polskim językiem nauczania im. Jana  Pawła II w Strzelczyskach (od 1 stycznia 2015 r. nowa nazwa)

(dotychczasowo: Szkoła Podstawowa z polskim językiem nauczania im. Jana Pawła II w Strzelczyskach)


Adres

Ulica Zielona 4, wieś Strzelczyska,  powiat mościski, województwo lwowskie, 81360, Ukraina


Data założenia

2003 rok


Liczba uczniów i nauczycieli

69 uczniow i 19 nauczycieli


Opis działalności szkoły/ punktu nauczania

Strzelecka Szkoła Podstawowa z polskim językiem nauczania została otwarta w 2003 roku. Od 1 stycznia 2015 roku został utworzony Zespół  edukacyjny, który tworzą: Szkoła Podstawowa z polskim językiem nauczania im. Jana Pawła II oraz polskie Przedszkole “Słoneczko”.

Nasza zkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy, wdraża ich do samodzielności, pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji i przygotowuje do aktywnego udziału w życiu społecznym. Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów. W szkole są organizowane występy, apele, akademie dla uczczenia znaczących wydarzeń z dziejów Polski: Święto Niepodległości, Konstytucja 3 maja. Również obchodzone są inne uroczystości: Dzień Nauczyciela, Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc, Dzień Matki. Podtrzymujemy katolickie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia – konkurs szopek, kolęd, przedstawienia jasełkowe, ze Świętami Wielkanocnymi – konkurs pisanek, kartek świątecznych i inne.

Z dużym sukcesem uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnego rodzaju konkursach, festiwalach, olimpiadach językowych, zawodach sportowych organizowanych nie tylko na terenie Ukrainy, ale i w Polsce. Wśród absolwentów naszej szkoły są laureaci Olimpiady Literatury – Języka Polskiego, wielu uczniów podejmuje studia na różnych uczelniach w Polsce.

Nasi uczniowie