Świąteczne porządki na polskich cmentarzach wojennych na Ukrainie

Kiedy w Warszawie przedstawiciele władz Polski i Ukrainy brali udział w uroczystościach związanych ze świętem Wojska Polskiego i wspomnieniem wspólnych walk z bolszewikami, nasi wolontariusze i współpracownicy zaangażowali się w porządkowanie żołnierskich mogił na Ukrainie.

Porządkowaliśmy cmentarz Orląt Lwowskich, kwaterę obrońców Lwowa i Kresów Wschodnich na cmentarzu Janowskim i kwaterę „Lotników” tym samym cmentarzu oraz cmentarz w Mościskach. Mogiły zostały uporządkowane, przyozdobione biało-czerwonymi wstążkami. Zapaliliśmy również znicze. Akcja przeprowadzona w ramach projektu “Strażnicy Narodowej Pamięci – część IV” pozwoliła zaktywizować i zintegrować Polaków zamieszkujących obwód lwowski.

Dziękujemy za włączenie się do akcji wolontariuszom Fundacji a także chętnym związanym z Towarzystwem Opieki nad Grobami Wojskowymi, Lwowską Rodziną Rodzin i Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Mościskach.


Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku