Święto pszczół w Szkole Polonijnej w Weronie

Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Weronie „Konik Polski” Szkoła Polonijna w Weronie zorganizowało obchody Światowego Dnia Pszczół. Z tej okazji tato jednego z uczniów Ivo Marchiori przyniósł do szkoły przenośny ul. Dzięki jego fascynującej opowieści uczniowie mogli zapoznać się życiem tych pożytecznych owadów, dowiedzieć się jak pracują, co jedzą i jak mieszkają.

Światowy Dzień Pszczół przypada na 20 maja. Ustanowione przez ONZ w 2017 roku święto ma uświadomić ludziom, jak ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu odgrywają pszczoły. Szacuje się, że na całym świecie owady te zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, przez co zapewniają produkcję 1/3 żywności.

Działanie realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej w Europie”.

Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu ,,Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”.