Ułatwiamy zdobywanie wiedzy dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu e-learningowemu. Zapraszamy do Akademii on-line!

Chcieliśmy przedstawić Państwu i polecić do wykorzystania w codziennej pracy dydaktycznej nowe narzędzie edukacyjne, jakim jest Akadamia on-line. Na platformie tej będziemy umieszczać zasoby elektroniczne Fundacji Wolność i Demokracja, obejmujące wystawy, publikacje, prezentacje, scenariusze lekcyjne oraz nagrania wideo, z których dowolnie i według potrzeb będą Państwo mogli korzystać.

Akademia on-line pozwoli nauczycielom i uczniom na pogłębianie wiedzy w sposób spersonalizowany. Tym bardziej że e-learning jest bardzo ciekawym, nowym trendem w kształceniu i podnoszeniu kompetencji językowych, historycznych i in.

Prezentowane materiały e-learningowe są dobrym uzupełnieniem procesu nauczania/tradycyjnych metod dydaktycznych i można je dostosować do różnych poziomów umiejętności uczniów. Materiały, które będziemy publikować, można wykorzystać wielokierunkowo, jako:

  •        element komplementarny wobec tradycyjnego nauczania, stanowiące uzupełnienie lekcji prowadzonej w formie tradycyjnej (blended learning);
  •        niezależny program szkoleniowy pozwalający na zdobywanie nowych umiejętności;
  •       metoda aktualizacji wiedzy umożliwiająca stały dostęp do najnowszych materiałów szkoleniowych.

Jako pierwszy materiał e-learningowy prezentujemy wystawę „Bohater Niepodległej – Józef Piłsudski. Ciekawostki i anegdoty”, dofinansowaną przez niepodległa.gov.pl.

 

 

Jesteśmy ciekawi PAŃSTWA OPINII. Prosimy o komentarze, jakie jeszcze materiały byłyby pomocne w Państwa pracy.