Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Towarzystwie Kultury Polskiej w Kostopolu

11 listopada to jedno z najbardziej oczekiwanych świąt państwowych w Towarzystwie Kultury Polskiej w Kostopolu. Corocznie uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości Polski. I w tym roku kolejna rocznica nie pozostała bez uwagi. Uczniowie szkoły sobotniej przy TKP  bardzo czekali na imprezę i chętnie pomagali w jej organizacji.

Najpierw  obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele. Po nabożeństwie rozpoczęto oficjalną część obchodów.

 Uczniowie szkoły sobotniej przygotowali przepiękny koncert. Najstarsza grupa jaskrawie przejawiła swoje talenty gry aktorskiej. Dzieci rozegrały scenę o współczesnych młodych ludziach, którzy są bardzo zainteresowani drogą Polski do odzyskania niepodległości oraz wolności. Wygłosiły przemówienie, w którym przypomniały o działaniach niepodległościowych podejmowanych w Polsce.  Uczniowie średniej grupy świetnie deklamowali wiersze poświęcone symbolom narodowym. Najbardziej nieoczekiwanym był występ najmłodszej grupy. Dzieci przygotowały recytację wiersza  “Co to jest Polska?”

Nie ominęli uwagą i pieśni patriotycznych. Uczniowie samodzielnie zdecydowali śpiewać akustycznie “Przybyli ułani pod okienko” i oczywiście  hymn państwowy.

 Dzieci bardzo się starały i były wynagrodzone świetnymi prezentami. Po zakończeniu imprezy  prezes TKP pani Tetiana Ostapenko pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz gości, życzyła sukcesów i nowych osiągnięć w nauce języka polskiego.

Towarzystwo Kultury Polskiej w Kostopolu jest wspierane w ramach projektu ” Biało-czerwone ABC”.
Projekt “Biało-czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.
Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.