Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Towarzystwie Kultury Polskiej w Kostopolu

11 listopada to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt państwowych w Towarzystwie Kultury Polskiej w Kostopolu. Corocznie jest obchodzone uroczyście. I w tym roku kolejna rocznica odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej nie pozostała bez uwagi. Uczniowie Szkoły Sobotnio-Niedzielnej działającej przy TKP z niecierpliwością czekali na imprezę i chętnie pomagali w jej organizacji.
Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała uroczysta msza święta za Ojczyznę w kościele. Po nabożeństwie rozpoczęto oficjalną część obchodów.
Uczniowie przygotowali przepiękny koncert. Najstarsza grupa miała okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie w odegranej scence o współczesnych młodych ludziach, którzy są bardzo zainteresowani drogą państwa polskiego do odzyskania wolności. Było w niej przemówienie o działaniach niepodległościowych podejmowanych w Polsce. Uczniowie średniej grupy z uczuciem deklamowali wiersze poświęcone symbolom narodowym. Największą niespodzianką był występ najmłodszej grupy. Dzieci przygotowały recytację wiersza „Co to jest Polska?”.
Nie zabrakło pieśni patriotycznych. Uczniowie zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienko” i oczywiście hymn państwowy.
Dzieci bardzo się starały i zostały nagrodzone wspaniałymi prezentami. Po zakończeniu imprezy prezes TKP Tetiana Ostapenko pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz gościom, życzyła sukcesów i nowych osiągnięć w nauce języka polskiego.
Towarzystwo Kultury Polskiej w Kostopolu jest wspierane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC”.
Projekt „Biało-czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie” realizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja.
Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.