Święto Niepodległości w świetlicy przy Fundacji Dajmy Nadzieję we Lwowie

Z okazji Święta Niepodległości Polski dzieci ze świetlicy funkcjonującej przy Fundacji Dajmy Nadzieję we Lwowie razem z wychowawcami przygotowały kolaże o Polsce. Do tematu podeszły bardzo kreatywnie. Powstały prace odwołujące się do historii Polski, krajobrazu ojczystego, historii sportu, zwłaszcza piłki nożnej, muzyki, kuchni oraz świąt religijnych. Z kolaży patrzą na nas postacie św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbego, Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, przemawiają do nas wiersze Juliusza Słowackiego i muzyka Fryderyka Chopina.
Następnie odbyły się warsztaty z robienia kotylionów ze wstążek. Wymagało to trochę cierpliwości, ale małe rączki dzielnie sobie poradziły z wyzwaniem. Już wkrótce każde dziecko miało przypiętą do piersi piękną kokardę narodową. Rodzice mogli podziwiać wspaniały efekt pracy swoich dzieci.
Zwieńczeniem zajęć były wspólne zdjęcia, które zostały na pamiątkę świętowania.
Projekt „Biało-czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie” jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.
Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.