W Chmielniku odbyło się VII Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego

17 października w szkole języka polskiego przy Chmielnickim Miejskim Ośrodku Związku Polaków Ukrainy odbyło się VII Ogólnoukraińskie Dyktando z Języka Polskiego “Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku. Dyktando z Języka Polskiego na Ukrainie” w ramach realizacji projektu “Biało-czerwone ABC. Wspieranie edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polakom i Polonii za granicą.
Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, dyktando było pisane w dwóch turach: o 10.00 (uczestnicy poniżej 18 roku życia) oraz o 16.00 (uczestnicy powyżej 18 roku życia). Teksty dyktanda dotyczące Bitwy Warszawskiej były różne dla każdej z grup.
W każdej grupie trzech najlepszych znawców polskiej ortografii i interpunkcji otrzymało nagrody. Również najstarszy i najmłodszy uczestnik konkursu zostali wyróżnieni nagrodami. Wszyscy uczestnicy językowych zmagań dostali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
 Autor: Eugenia Brylant
Prezes Chmielnickiego Miejskiego Ośrodku Związku Polaków Ukrainy