W Szepetówce wystartowała letnia szkoła

1.06.2017

W Dzień Dziecka Sobotnio-Niedzielna Szkoła przy Szepetowskim Oddziale Związku Polaków na Ukrainie w iście magiczny sposób przeistoczyła się w Szkołę Letnią.

Szkołę Letnią zainaugurowała prezes Zarządu Szepetowskiego Oddziału Związku Polaków na Ukrainie Walentyna Pasiecznik. Mowę wygłosił również Robert Stepaniuk (ORPEG), historyk, wolontariusz i szkoleniowiec delegowany przez Fundację Wolność i Demokracja, który do 10 czerwca będzie towarzyszyć młodzieży w zgłębianiu fascynującej historii Rzeczypospolitej Polskiej.
Z okazji inauguracji Szkoły Letniej w Szepetówce zawitał cyrk. Po czarownych spektaklach dzieci wybrały się na basen, gdzie figlowały i dokazywały do woli. Fundacja życzy wszystkim uczestnikom Szkoły Letniej dużo słońca oraz mnóstwa wrażeń.

  


Szkoła Letnia w Szepetówce jest realizowana w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce na Ukrainie” współfinansowanego ze środków Senatu RP w ramach zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.