Warsztaty Wielkanocne  w Browarach na Ukrainie

W czwartek, 1 kwietnia z humorem, ale i bardzo poważnie dzieci ze stowarzyszenia „Rodzina” w Browarach uczyły się robić babę serową na zimno do dnia Wielkanocy.

Pan Oleg jak zawsze nie tylko opowiadał, jakie są potrzebne produkty, w jakiej ilości, w jakiej kolejności i jak robić babę. W nowej sali rodzinnej kawiarni “Bazylik”, w której odbywały się warsztaty, dzieci dowiedziały się wiele ciekawego o tradycjach związanych ze świętami Wielkanocy, także tych dochrześcijańskich. Pan Oleg nawet przypomniał czasy egipskich piramid.

Łączyli po kolei składniki baby, chciało się ukradkiem wrzucić do buzi trochę smacznych rodzynek i innych suszonych słodkości. Jedynie było trochę rozczarowania, ponieważ trzeba na dobę wstawić babę do lodówki. No cóż trzeba trochę poczekać.

Dzieci pierwszy raz przygotowywały babkę serową.

W ciągu dnia pracowały dwie grupy dzieci, jedna za drugą, a wieczorem zebrały się mamy. I oczywiście mamy też miały ochotę, żeby od razu spróbować tego smacznego deseru.

Życzymy wszystkim radosnych świąt Wielkanocnych!

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wsparcie inicjatyw edukacyjnych uzupełniających edukację polskojęzyczną na Ukrainie” realizowany przez Fundację Wolność i
Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Autor: Helena Nowak
Polskie Kulturalno – Oświatowe Stowarzyszenia “Rodzina”