Wideokonferencja między uczniami z Warszawy i Lwowa

22 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 143 odbyła się wideokonferecja przy użyciu komunikatora Skype, w której brali udział uczniowie klas VII-VIII uczestniczący w projekcie ,,Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół. Rodzina polonijna”.

Uczniowie bardzo się ucieszyli, gdy ponownie zobaczyli swoich przyjaciół ze Szkoły Średniej nr 24 we Lwowie. Podczas wideokonferencji rozmawiali o tym, co obecnie dzieje się u nich w życiu i szkole, a także o tym, jak obchodzili święta listopadowe, zwłaszcza Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Uczestnicy projektu nie mogą się już doczekać ponownego spotkania – tym razem we Lwowie! Warto przypomnieć, że ,,Biało-czerwone ABC. Program partnerstwa szkół. Rodzina polonijna” jest projektem dwuletnim i przewiduje współpracę w latach 2019-2020. 

Projekt jest finansowany jest ze środków MEN za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja. Jego celem jest nawiązanie stałych partnerskich relacji między szkołami partnerskimi w Polsce i na Ukrainie.