Wizyta Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej w Kamieńcu Podolskim

W dniu 19 maja 2018 roku członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę autokarową w kierunku Kamieńca Podolskiego.

W drodze do Kamieńca zwiedzali Zamek w Skale Podolskiej. Pierwszym punktem zwiedzania Kamieńca Podolskiego był Stary Zamek, potem Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła z Figurą Bogurodzicy na wieży katedry. Wewnątrz katedry można było podziwiać Ołtarz główny oraz między innymi Nagrobek Laury wykonany z białego marmuru, a przed katedrą Figurę Jezusa Chrystusa Bolesnego oraz św. Jana Pawła II.

Spacer malowniczymi uliczkami Kamieńca wzbogacił uczestników o wiele ciekawych informacji między innymi mogli dowiedzieć się, że to wyjątkowe w dziejach Polski miasto posiada trzy rynki – Polski, Ormiański i Ruski. Była to również okazja do zwiedzenia między innymi Baszty Stefana Batorego, cerkwi pw. Św. Trójcy oraz wielu innych ciekawych zabytków.

Dzień był bardzo intensywny, ale pełen pozytywnych wrażeń.

 

Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Złoczowskiej jest partnerem Fundacji Wolność i Demokracja wspieranym w ramach realizacji programów Fundacji między innymi oświatowych oraz pomocowych, współfinansowanych w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.