Wycieczka edukacyjna uczniów Szkoły Kultury i Języka Polskiego przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Polsko -Włoskim „Apolonia”

Uczniowie Szkoły Kultury i Języka Polskiego przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Polsko -Włoskim „Apolonia” – Termoli  we Włoszech wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Stadniny koni i kucyków w Larino „Garbusek”.

Dzięki dofinansowaniu mogliśmy w sposób wyjątkowy uczcić ten bardzo trudny dla wszystkich rok. Nieprzypadkowo wybraliśmy się do Stadniny koni i kucyków w Larino „Garbusek”. To duży zielony teren, miejsce otwarte dla wszystkich i dużych i małych.  Nasza wycieczka przeplatana była sielanką, zabawami, ale także lekcją o koniach. Poznaliśmy nowe słownictwo, takie jak: wodze, ogłowie, zgrzebło, kopystka, stajenny itp.
Dzieci, które mają częsty kontakt z naturą, są mniej zestresowane, bardziej kreatywne, szybciej się uczą.

Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Polsko -Włoskim „Apolonia” – Termoli,  Włochy jest wspierana przez  Fundację Wolność i Demokracja  w ramach projektu “Wspieranie edukacji polskiej na świecie”.

Projekt “Wspieranie edukacji polskiej na świecie”  finansowany ze środków Kancelaria Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.