Wyniki I etapu V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021

Ogłoszenie Komitetu Głównego Olimpiady V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021   

Komitet Główny Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą pod przewodnictwem Dr hab. Andrzeja Korytki niniejszym ogłasza wyniki I etapu V. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021.  

Uczeń Punktacja Szkolna Komisja Egzaminacyjna Kraj
Kamila Pawłowa 34 Gimnazjum im. Władysława Syrokomli Litwa
Stypka Anna 33 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Kowalczyk Igor 33 SZKOLA POLSKA IM. J. LELEWELA PRZY AMBASADZIE RP W BRUKSELI Belgia
Moczulski Aleksander 33 SZKOLA POLSKA IM. J. LELEWELA PRZY AMBASADZIE RP W BRUKSELI Belgia
Aleksander Parchomenko 33 Gimnazjum im. Władysława Syrokomli Litwa
Ewa Jarova 33 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Potoniec Lidia 32 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Strzylak Anna 32 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Białoruś
Adam Joseph 32 Sekcja Polska Cité Scolaire Internationale Francja
Stec Victor 32 Szkola Polska im. A.Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryzu Francja
Wiktor Martin Walas 32 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie Hiszpania
Nicola Kunecka 32 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie Hiszpania
Marina Święcicka 32 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Władysław Reformator 32 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Wiktoria Basista 32 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Kamińskyj Wasyl 32 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Wasyl Kamińskyj 32 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Hałań Damian 31 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Anne-Sophie Homa 31 Sekcja Polska Cité Scolaire Internationale Francja
Szwarc Aleksander 31 Szkoła Polska im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie Niemcy
Andrzej Statkiewicz 31 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Pavlo Dunets 31 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Walenty Basiuk 31 Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie – Dom Polski w Kijowie Ukraina
Krepczuk Anastasja 31 Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej Ukraina
Michał Żółkiewicz 31 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Paweł Derkacz 31 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Aleksy Poddubny 31 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Ostap Hnat 31 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Lyahovich Lilia 31 Komisja Szkolna przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej na Wołyniu im. Ewy Felińskiej Ukraina
Artem Andrieiev 31 Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie Ukraina
Olha Luhovska 31 Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie Ukraina
Vladyslav Maksimov 31 Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie Ukraina
Władysław Stanowski 31 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Rayan Azmy El Metwaly 31 LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie ORPEG Warszawa
Czaplińska Marta 30 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Czapliński Maciej 30 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Schretter Elena 30 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Viktor Kwiatkowski 30 Szkola Polska im Generala Stanislawa Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedziba w Antwerpii Belgia
Czarnocki Olivier 30 SZKOLA POLSKA IM. J. LELEWELA PRZY AMBASADZIE RP W BRUKSELI Belgia
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Schmidt Andreas 30 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons Bruksela
Nathalia Kawarski 30 Sekcja Polska Cité Scolaire Internationale Francja
Jan Szpak 30 Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie – Dom Polski w Kijowie Ukraina
Wiktor Kordek 30 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Taisa Strużańska 30 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Jaryna Wasyłyk 30 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Ołeksijenko Zofia 30 Polska Szkoła Sobotnia przy Stowarzyszeniu “POLONIA” im. K. Szymanowskiego w Kropywnickim Ukraina
Elżbieta Borżyjewska 30 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Anżelina Najda 30 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Marcjan Nitkiewicz 30 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Nakonechna Lila 30 Komisja Szkolna przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej na Wołyniu im. Ewy Felińskiej Ukraina
Olha Sergienko 30 Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie Ukraina
Anna Popriczuk 30 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Aleksandra Szulepa 30 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Julia Kwaka 29 Szkola Polska im Generala Stanislawa Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedziba w Antwerpii Belgia
Białoruś
Michał Witkowski 29 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Pekinie Chiny
Aleksandra Piątek 29 Sekcja Polska Cité Scolaire Internationale Francja
Karolina Wiktoria Ziąber 29 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Hadze Hollandia
Jakub Chromiński 29 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Hadze Hollandia
Daniel Demczuk 29 Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto Kanada
Gosturani Laura 29 Szkoła Polska im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie Niemcy
Anastasiia Serdeha 29 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Daria Tocka 29 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Jan Mukojed 29 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Smerek Alina 29 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Alina Smerek 29 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Katarzyna Steca 29 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Krystyna Iwańska 29 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Szekuła Jarosław 29 Kulturalno-Oświatowe Centrum im.T.Czackiego Ukraina
Karnafel Yurii 29 Kulturalno-Oświatowe Centrum im.T.Czackiego Ukraina
Kira Krywulko 29 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Elwira Bartaszczuk 29 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Anna Tchorżewska 29 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Oleksandr Stecenko 29 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Andrzej Bileusz 29 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Kristina Czerepańska 29 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Gorczyca Julia 28 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons Bruksela
Małgorzata Maria Cytacka 28 Gimnazjum im. Władysława Syrokomli Litwa
Jurgielewicz Piotr 28 Szkoła Polska im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie Niemcy
Listova Svetlana 28 Polskie Stowarzyszenie Kulturalne “Solaris” Rosja
Anna Koza 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Anna Mahdiuk 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Valeria Kostrubska 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Valeria Arkhipova 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Dariia Melnyk 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Alina Straszniuk 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Jana Furyk 28 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Krystian Lewicki 28 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Janina Hołodniak 28 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Marian-Dominik Bereza 28 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Jarema Tatomyr 28 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Rusłan Panoczko 28 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Anna Kapuścińska 28 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Hrytsak Artem 28 Kulturalno-Oświatowe Centrum im.T.Czackiego Ukraina
Aleksander Makiwczuk 28 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Oleksandr Stecenko 28 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Ołesia Kobernyk 28 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Elizabeth Sophia East 28 Szkoła Polska im. S. Petofiego przy Ambasadzie RP w Budapeszcie Węgry
Blicharz Kacper 27 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Maśka Mateusz 27 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons Bruksela
Oleksandr Synytsia 27 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Ludwik Strycharz 27 Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie – Dom Polski w Kijowie Ukraina
Kryżaniwska Julia 27 Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku Ukraina
Łocmanowa Diana 27 Polska Szkoła Sobotnia przy Stowarzyszeniu “POLONIA” im. K. Szymanowskiego w Kropywnickim Ukraina
Pylypchuk Oleksandr 27 Komisja Szkolna przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej na Wołyniu im. Ewy Felińskiej Ukraina
Korpak Kataryna 27 Komisja Szkolna przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej na Wołyniu im. Ewy Felińskiej Ukraina
Walerija Dmytruk 27 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Jana Cal-Calko 27 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Samson Michał 27 LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie ORPEG Warszawa
Van De Pavert Hubert 26 Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu Austria
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Białoruś
Jakub BIEŚ 26 Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Madrycie Hiszpania
Dolińska Zofia 26 Szkoła Polska im. gen. Stefana Grota-Roweckiego przy Ambasadzie RP w Berlinie Niemcy
Maria Chamska 26 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Kristina Zdybel 26 Polska Szkoła Sobotnia przy Chmielnickim Oddziale Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Ukraina
Oleksander Zakrżewski 26 Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie – Dom Polski w Kijowie Ukraina
Hliwinska Liana 26 Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej Ukraina
Hołowski Cezar 26 Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej Ukraina
Jana Kropelnicka 26 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Julia Wełyczko 26 Liceum nr 10 im św Marii Magdaleny Ukraina
Żukowska Bohdana 26 Komisja Szkolna przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej na Wołyniu im. Ewy Felińskiej Ukraina
Oleksandra Szapowaluk 26 Centrum Rozwoju i Partnerstwa “Polonia” Ukraina
Elżbieta Tymofejewa 26 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Katarzyna Ryżkowa 26 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Elżbieta Tereszczenko 26 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Weronika Kondratiuk 26 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Anastasiia Wachowska 26 Szkoła Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej Ukraina
Zsófia Bedynska 26 Szkoła Polska im. S. Petofiego przy Ambasadzie RP w Budapeszcie Węgry
👉 Do V. edycji Olimpiady zgłosiło się 35 Szkolnych Komisji z 18 krajów.
W egzaminie wzięli udział uczestnicy z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Egzaminy I etapu odbyły się on-line.
Stałymi partnerami Olimpiady jest Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat honorowy – Instytut Pamięci Narodowej
Projekt jest współfinansowany przez Kancelaria Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

ZASADY ORGANIZACJI OLIMPIADY:

I etap Olimpiady – odbywa się on-line bądź w wyznaczonych ośrodkach w kraju zamieszkania i polega na wypełnieniu przez młodzież egzaminu pisemnego w formie testu. Zgłoszenia przyjmują Komisje szkolne.

II etap Olimpiady – odbywa się w wyznaczonych ośrodkach w kraju zamieszkania w zależności od potrzeb, w miejscowościach w których znajdują się konsulaty RP i domy polskie lub on-line. Eliminacje są  dwuczęściowe. Część pierwsza to prezentacja samodzielnie przygotowanej pracy, na jeden z tematów wskazanych przez Komitet Główny, część druga to egzamin ustny, przed okręgową komisją egzaminacyjną powołaną przez Komitet Główny.

III etap Olimpiady – odbywa się na terenie Polski lub on-line. Składa się z egzaminu pisemnego w formie testu oraz egzaminu ustnego przed komisją szczebla centralnego powołaną przez Komitet Główny Olimpiady. Na III etap zostają zaproszeni laureaci i finaliści II etapu zgodnie z Regulaminem Olimpiady, wraz z nauczycielami – opiekunami grupy.


ZOBACZ  BIEŻĄCE INFORMACJE

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

ORGANIZATORZY: 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

 

 

 

 

 

PATRONAT: