Wystawa poświęcona wybitnym Polakom i gra ekonomiczna w Polskiej Szkole w Gródku na Ukrainie

25.10.2019 do Szkoły Polskiej w Gródku przyjechała Pani Julia Sierkowa, jako trener projektu edukacyjnego “Wielcy Polacy dla Polski i Świata. Wystawa i ekonomiczna gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży na Ukrainie.” Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Ten projekt  ma na celu promocję Polski, polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie się gospodarki na ziemiach polskich w XIX wieku, przedstawienie sylwetek wybitnych Polaków działaczy politycznych, społecznych, ekonomistów, przemysłowców i wynalazców  i ich osiągnięć.

Pani Julia prowadziła warsztaty w bardzo ciekawy sposób. Jako trener potrafiła zainteresować nawet bardzo nieśmiałych uczniów. Dowcipnie i żywo zachęcała starszoklasistów do poznania postaci Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego, Leona Sapiehy, Jana Tadeusza Lubomirskiego, Ignacego  Łukasiewicza, Jana Szczepaniaka, Michała Elwiro Andriolli oraz Franciszka Stefczyka.

Z ochotą uczniowie wcielali się w role przedsiębiorców, inwestorów, wynalazców, przy tym wykonywali  się przedsiębiorczością i zaradnością.

Młodzież szkolna i nauczyciele byli wprost zauroczeni wystawą “Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się gospodarki  i przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”

Dziękujemy serdecznie  Fundacji Wolność i Demokracja, Senatowi Rzeczpospolitej Polski i szczególnie trenerowi Pani Julii Sierkowej za promocję Polski, polskiego dziedzictwa  kulturowego i historycznego w tak interesujący sposób. Z niecierpliwością oczekujemy nowych wystaw edukacyjnych.

Autor: Zofia Rogowska