„Z twórczością Anny Krepsztul” – plener artystyczny dla dzieci z Litwy

Mamy przyjemność przedstawić relację z przeprowadzenia pierwszego projektu regrantingowego realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach programu grantowego dla NGO Bliżej Polski. Regranting.

 

Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” w dniach 1-7 sierpnia realizuje w Taboryszkach na Litwie plener artystyczny dla miejscowych dzieci polskich.
Plener malarski „Z twórczością Anny Krepsztul” jest cykliczną imprezą skierowaną do dzieci i młodzieży polskiej zamieszkujących wieś Taboryszki i sąsiednie miejscowości. Dotychczas odbyło się jego pięć edycji.
Miejscem realizacji pleneru jest Muzeum Anny Krepsztul w Taboryszkach. Tam wykwalifikowani instruktorzy prowadzą dla uczestników projektu codziennie trzy warsztaty z dziedziny plastyki oraz plastyki użytkowej. Wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne, zarówno płaskie (malarstwo, rysunek), jak i przestrzenne. Tematyka nawiązuje do realizacji plastycznych Anny Krepsztul, nieżyjącej już artystki samouka, która z powodu niezłomnej postawy była przez środowisko Polaków na Litwie osobą niezwykle szanowaną, traktowaną już za życia jako przykład świeckiej świętości.

IMG_4102IMG_4101
IMG_4109IMG_4123IMG_4140 IMG_4114 IMG_4118


Projekt „Z twórczością Anny Krepsztul” Stowarzyszenia Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura”
jest realizowany w ramach zadania publicznego „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
nad Polonią i Polakami za granicą.

godlo_z podpisem