Zakończenie roku szkolnego w szkółce przy Chmielnickim miejskim związku Polaków

 

Już za nami rok szkolny. 20 czerwca uczniowie sobotnio-niedzielnej szkółki nauczania języku polskiego przy Chmielnickim miejskim związku Polaków mieli ostatnie lekcje. Dwie grupy dzieci starszych w dniach 19 -20 czerwca pisały egzamin końcowy z języka polskiego na poziomie A2 i B1. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem,  pięciu uczniów uczących się języka polskiego przez jeden  rok otrzymali Zaświadczenie znajomości języka polskiego na poziomie A2 , również pięciu uczniów po dwóch latach nauczania otrzymali Zaświadczenie na poziomie B1.

Również ukończyły uczenie się grupa dzieci 7-10 lat które rozpoczęły naukę języka polskiego tylko od stycznia , lecz za te pół roku miały wiele ciekawych lekcji . Nauczycielka prowadząca lekcje w tej grupie pani Wiktoria Iwanowa , oprócz lekcji klasycznych proponowała dzieciom różne zajęcia interaktywne z zaangażowaniem rodziców.

Tak dzieci przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe, które prezentowane były 2 lutego na parafii Matki Bożej Różańcowej we wsi Szaroweczka , miały wspólne z rodzicami warsztaty pisania pisanek , też przygotowywały pocztówki Wielkanocne dla dzieci z centrum charytatywnego we Lwowie , przygotowały pocztówkę Witalną dla dzieci ze szkoły podstawowej N3 im. kpł. Jana Drzewieckiego  w Toruniu.   Dzieciom bardzo podobały się wszystkie lekcje, jak również to, że znalazły tu nowych kolegów i koleżanek. Na zakończenie roku szkolnego dla dzieci została organizowana wycieczka do twierdzy Chocimskiej . Przewodnik pan Mikołaj w ciekawy sposób opowiedział historię twierdzy , która jest ściśle powiązana z historią Polski , a zwłaszcza historię bitwy pod Chocimem, w której to król polski Jan III Sobieski pokonał Turków. Wszyscy zostali zadowoleni wycieczką i w dobrym humorze poszli na wakacje . Działalność szkółki jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja i finansowana ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Autor

Irena Medlakowska